تبلیغات
مجله اینترنتی 72دال - پیآمد های قطعی بلاگفا و مشکلات پیش آمده ی این سایت [فکّده 32]

مجله اینترنتی 72دال

منوی اصلی

جستجو

آخرین عناوین

مجله اینترنتی 72دال

محل قرارگیری بنر افقی شما
محبوب کن - فیس نما
لوگوی فکّده

   در پی خرابی به بار آمده سایت بلاگفا، پیآمد های منفی هم رخ داد که باعث و بانی همۀ اونا خود سایت بلاگفاست و نه کاربران، بسیاری از نویسندگان از وبلاگنویسی خداحافظی کردند، بسیاری از وبلاگ ها با رتبات والا افت شدید کردند و وبلاگ های در حال پیشرفت از چرخه ی پیشرفت ایستادند و وبلاگ هایی که در چند ماه اخیر ساخته شدند، به طور کل دسترسی بهشان غیر ممکن شد. با مدارک بسیاری، برایتان تعداد زیادی از پیآمد های منفی ایجاد شده را توضیح خواهیم داد. بینندۀ این پست اختصاصی ما باشید.

   1. عدم امکان دسترسی به وبلاگ های ساخته شده در چند ماه اخیر
   همونطور که میدونید، سایت هفتاد و دو دال، یک بلاگ اطلاع رسونی توی بلاگفا داشت به نام MySET که چندین ماه پیش ساخته شده بود. و حالا بلاگ MySET و امثال اون، یعنی بلاگ هایی که در چند ماه اخیر در بلاگفا ساخته شدن، وقتی نویسنده هاش میخوان وارد پنل کاربری بشن، با پیام: «وبلاگی با این نام کاربری وجود ندارد.» مواجهه میشن. به همین خاطر ما نمیتونیم بلاگ MySET رو بروز کنیم. از اون بدتر اینکه وبلاگ هایی که در چند ماه اخیر ثبت شدن اصلا نشون داده نمیشن! و با وارد کردن درس نوشته میشود: «وبلاگی با این آدرس وجود ندارد یا ممکن است وبلاگ حذف شده باشد.»

قطعی بلاگفا
   
   2. ترک کردن وبلاگنویسی بسیاری از کاربران بلاگفا و رفع انگیزه
   برخی از وبلاگ ها (حتی وبلاگ هایی که رتبه ای زیر یک میلیون داشتند!) در پی این مشکلات برای همیشه توسط نویسنده ها ترک شدند و در بعضی از آنها یک خداحافظی هم چاشنی کار شد. یکی از وبلاگ ها با رتبه ی زیر یک میلیون (که البته بیشتر مطالبش کپی بود!)، kzz.blogfa.com بود که با اینکه بسیار رتبه ی خیلی بالایی در الکسا داشت، همونطور که نویسندش «پدرام» به عنوان مطلب خداحافظی نوشت به دلیل مشکلات پیش آمده برای بلاگفا و رفع انگیزش، این وبلاگ رو ترک کرد و انگیزه ای برای نوشتن براش باقی نموند. میتونید با کلیک روی آدرس لینک دار به این وبلاگ برید و خودتون ببینید که نویسندش چی نوشته. البته این تنها یه نمونست...

   3. عدم بروز شدن وبلاگ ها
   کاملا طبیعیه، فرض کنید مطالب چند ماه اخیرتون به مشکل بخوره و هیچگونه نظری هم قابل دریافت نباشه و فقط نظر های خیلی قدیمی (مربوط به شش هفت ماه پیش) قابل رؤیت باشن، و رتبه ی الکساتونم بدون تقصیر شما پایین بیاد، انگیزه ای برای آپ کردن نمیمونه. چون فایده ای نداره. دوتا از این وبلاگ ها:
payamak57.blogfa.com
yasermoama.blogfa.com

   4. پایین اومدن رتبۀ الکسای بلاگ ها
   طبق گفته کاربرای بلاگفا و دیدن وضعیت بلاگ MySET، رتبۀ الکسای سایت ها در حال کاهش است که در برخی موارد کاهش بسیار زیاد بوده. با توجه به مشکلاتی که پیش اومد کاربرا چاره ای ندارن جز اینکه بشینن و پایین اومدن رتبشون رو نگاه کنن!

   5. پایین اومدن رتبه الکسای بلاگفا
   رتبۀ الکسای سایت بلاگفا نیز حرکتی سقوطی پیدا کرده و این اتفاقات باعث شده که رتبه ی الکسای بلاگفا بیشتر افت کند و از رتبه ای نزدیک 150، به رتبه ای از 300 الی 400 برسد. به نمودار زیر توجه کنید و خود متوجه حرکت سقوطی رتبه ی این سایت میشوید:
نمودار رتبه ی در حال سقوط بلاگفا

   6. ناراحتی و عصبانیت کاربران
   مسلما کاربران حق دارند که از وضعیت به بار آمده ناراحت و عصبی باشند! خود آقای شیرازی، مدیر بلاگفا هم با متنی که نوشت و در ادامه برایتان خواهیم آورد، نشان داد که خودش هم میداند و حق میدهد که کاربران بابت این اتفاقات و قطعی و محدودیت ها ناراضی باشند. و همینطور خود او نیز از این اتفاقات بسیار ناراحت است. خب، وقتی که خود ایشان از این اتفاقات کلافه است، انتظار دارید ما آب روغن قاطی نکنیم؟ پای میلیون ها نویسنده و وبلاگ در میان است، تکلیف آنها چیست؟

   7. محدودیت های ایجاد شده
   در بخش های قبلی مشکلاتی را گفتیم که بسیاری از آنها بخاطر همین محدودیت ها به وجود آمده، عدم امکان دسترسی به بلاگ های چند ماه اخیر که بماند! بلکه مشکلاتی دیگر هم هستند!!
   عدم امکان نشان دادن نظرات دیگران و پس عدم امکان نظردهی، حذف شدن نظر های چندین ماه اخیر! به طوری که فقط نظر های خیلی قدیمی نمایش داده میشوند، عدم امکان بروز رسانی و چک کردن داشبورد به دلیل عدم دسترسی به مدیریت بلاگ، به گفتۀ بعضی از کاربران پایین آمدن سرعت، نشان داده نشدن برخی بلاگ های تازه ساخت نظیر بلاگ MySET! و...
   خیل عظیمی از مشکلات زنجیره ای دیگر که زیر مجموعه مشکلات بزرگترند!

   8. شروعی تلخ
   به مدت 1 ماهی بود که وضعیت از این بسیار بسیار بدتر بود! عدم امکان ثبت بلاگ، عدم دسترسی حتی کاربران خیلی قدیمی، عدم امکان دیدن صفحات جانبی و خرابی آنها، عدم امکان دیدن صفحات دیگر بلاگ، خرابی صفحه ی بازشو نظرات و حتی نشان داده نشدن نظرات سال ها پیش! از کار افتادن دامین ها و... به طوری که تنها صفحه اصلی بلاگ تنها مانند یک عکس خالی نشان داده میشد!!
   حال آقای شیرازی با استفاده از نُسَخ پشتیبان ماه های پیش، دم از شروعی دوباره زده که تعداد کمی از مشکلات حل شد، مثلا در برخی از بلاگ هایی که نشان داده میشوند و بیش از یکسال پیش ساخته شدند، صفحات جانبی درست شده اند (حداقل میشه پروفایلشونو ببینن!)، و پنجره بازشوهای بخش نظرات دیگر خراب نیستند ولی نظرات نشان داده نمیشوند. خلاصه این راه حل مشکلات بسیار بسیار فراوانی داشتند.
   آقای شیرازی در مورد شروع دوباره چه گفت؟ با هم ببینیم:
   «کاربران محترام و همراهان عزیز سایت مطلع هستند که در ماه اخیر به دلیل مشکلاتی که در زمان انتقال سرورهای سایت به مکان دیگری اتفاق افتاده بود امکان ارائه خدمات بصورت کامل را نداشتیم.
همانطور که قبلاٌ نیز توضیح داده شد بخشی از سخت افزار سایت که آسیب دیده بود برای تعمیر به  شرکتی در آمریکا ارسال شده بود که متاسفانه روند کار بسیار طولانی شده و حتی تاکنون پاسخ قطعی و کاملی در ارتباط با نتیجه کار دریافت نکردیم. تصمیم گرفتیم برای ادامه خدمات سایت از نسخه پشتیبان سالیانه استفاده کنیم. استفاده از نسخه پشتیبان قدیمی قاعدتاً مشکلاتی را به همراه دارد و دسترسی کاربران به نوشته های ماههای اخیر خود با مشکل مواجه شده و حتی کاربرانی که در ماههای گذشته وبلاگ خود را ثبت کردند دسترسی به وبلاگ خود نخواهند داشت هرچند امکان ثبت مجدد آنرا خواهند داشت.
اگر در روزهای آتی در روند تعمیر و بازگردانی اطلاعات پیشرفت حاصل شد مطالب ماههای گذشته به وبلاگها اضافه خواهد شد. همچنین بخشی از مطالب اخیر وبلاگها به مرور  و در چند روز آتی به بخش مدیریت وبلاگها اضافه خواهد شد.
از آنچه پیش آمد عمیقاً متاسفیم. میدانیم که نوشته ها و وبلاگتان برایتان اهمیت داشته و نسبت به آنچه پیش آمده ناراحت و شاید عصبانی باشید اما بدانید بلاگفا زحمت ده ساله ما بوده است و هرگز نمی خواستیم در چنین وضعیتی قرار بگیریم. مشکلات پیش آمده فراتر از تصور و به نوعی غیرمحتمل می رسید اما متاسفانه اتفاق افتاده است. تصمیم گرفتیم که با بازگشت به عقب، شروعی دوباره داشته باشیم.»
   واقعا نباید این مشکلات برای یکی از بالا رتبه ترین سایتای ایران پیش میومد. بعضی ها برای وبلاگشون از همه چی مایۀ گذاشتن، ولی همونطور که در بخش 2 گفتیم، این مصیبتا باعث شد خیلی ها از بلاگفا یا کلا بلاگنویسی خداحافظی کنن.

منبع: هفتاد و دو دال


لینک های مرتبط :

دانلود میخوای؟ لینکده هست! کلیپ و ویدیو میخوای؟ کانال 72 و پست آپارات هست! موزیک میخوای؟ موزیکّده هست! نقد و بررسی میخوای؟ فکّده هست! اهل تکنولوژی هستی؟ تکّده هست! شایدم هوس تفریح کردی، جوکّده هست! شایدم اینارو دقیقا نمیخوای، پستای +72 (هفتاد و دو پلاس) هستن...
وبسایت هفتاد و دو دال مناسب برای هر سلیقه!
عضو باشگاه نویسندگان
ثبت شده در ساماندهی
ایمیل ها:
*{Matina.j72@gmail.com}*
{matinjavid@outlook.com}
{matinansarijavid@yahoo.com}
-------------------------------------
تاریخ ساخت وب: ١١/١/١٣٩٣
Since: 31.3.2014

- متین انصاری جاوید -

آمار سایت

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

امکانات سایت


خبرنامۀ پیشرفته
هفتاد و دو دال


دانلود تولبار
هفتاد و دو دال

Get our toolbar!

دانلود، ویدیو آنلاین، جوک و تفریح و عکس، موسیقی و ترانه، بحث های داغ و نقد و تکنولوژی و... همه در مجله اینترنتی هفتاد و دو دال!

تغییر تم


انتخاب رنگ تم

سبک کانتینر