تبلیغات
مجله اینترنتی 72دال - تکّده 1+12 (مشکل بزرگ و تعطیلی خدمات بلاگفا)

مجله اینترنتی 72دال

منوی اصلی

جستجو

آخرین عناوین

مجله اینترنتی 72دال

محل قرارگیری بنر افقی شما
محبوب کن - فیس نما
"لوگوی"

   مطلع شدیم که سایت بزرگ بلاگفا، مدّتی هست که دچار یک مشکل بزرگ شده و به این زودی هم رفع نخواهد شد. به واسطه ی این مشکل، هیچکس توانایی ورود به وبلاگ ایجاد شده اش توسط بلاگفا را ندارد و هیچکس هم نمیتواند وبلاگش را بروز کند، و همینطور هیچکس نمیتواند نظر دهد و حتی هیچکس نمیتواند نظرات داده شده را حتی از روی وبلاگ ها ببیند. در کمال شور بختی امکانات سایت نظیر صفحات جانبی و لینکدونی و نسخۀ موبایل و... همگی تعطیل شدند امکان اینکه به صفحات دیگر برویم هم وجود ندارد و تنها صفحه ی اول مانند یک عکس نشان داده میشود (خیلی شانس آوردیم والا! )
   ما در این پست براتون اطلاعات و تفاسیر مناسب و همینطور توضیحات و دلیل مدیر این سایت برای این مشکل رو براتون جمع آوری کردیم. برای فهمیدن چیز های بیشتر در مورد این اشکال و برای دونستن اینکه چرا نمیتونین به وبلاگ بلاگفاییتون دسترسی داشته باشین، به روی درب ورودی تکّده کلیک کنین.
   سلامی دوباره، اولین توضیح رو از خود آقای شیرازی مدیر بلاگفا میگیریم. وی در مطلبی اختصاصی برای توضیح این مشکل اینگونه نوشت:
   «چندی قبل شرکت میزبان سرورهای سایت به ما اعلام کرد که قصد انتقال سرورها به محل جدیدی را دارد. اینکار تنها چند ساعت پس از اطلاع رسانی ایشان انجام شد و در واقع تمامی سرورها و شبکه مرتبط با آن به محلی جدید منتقل شد. اما پس از نصب مجدد سرورها در محل جدید مشخص شد که سرور بانک اطلاعاتی سایت دچار مشکل شده است. در طول سالها فعالیت سایت بارها سرور بانک اطلاعات و درایوهای آن دچار مشکل شده بودند اما با توجه به تنظیمات صورت گرفته معمولا ظرف چند ساعت سرور جایگزین شده و یا از نسخه پشتیبان بروز برای بازگردانی اطلاعات استفاده میشد اما آنچه مشکل را بغرنج کرد این بود که تمام هارد درایوها ( که همگی با یک برند و مدل خاص بودند) در این نقل و انتقال آسیب دیده بودند و در واقع هر دو سیستم ذخیره سازی بانک اطلاعات و نسخه پشتیبان آسیب جدی دیده بودند.
با توجه به آسیب دیدگی همه هارد درایوها به نظر میرسید که ممکن است مشکل به دلیل اختلاف ولتاژ دیتاسنتر قدیمی و جدید باشد و با همکاری شرکت میزبان سرورها در کانادا هارد درایوها به تعمیرگاه معتبری در کانادا ارسال شد و البته گرانترین و سریعترین سرویس ممکن سفارش داده شد که در اسرع وقت مشکل تشخیص و جهت حل مشکل اقدام شود. شرکت تعمیرکار توانست یکی از هارددرایوها را بطور کامل بازگرداند اما در بازگردانی اطلاعات بقیه هارد درایوها ناموفق بود (لازم به ذکر است که اگر تنها اطلاعات یک درایو دیگر باز می‌گشت امکان دسترسی به همه اطلاعات وجود داشت. اما متاسفانه اینکار در کانادا امکان پذیر نبود و برای همین درایوها به شرکت رسمی پشتیبان آن برند خاص هارددرایو در آمریکا ارسال شد. در اینجا نیز سریعترین  سرویس سفارش داده شد و انتظار ما این بود که ظرف یک هفته مشکل برطرف شود. اما شرکت فوق پس از بررسی اعلام کرد که بخشی از درایوها آسیب جدی دیده و قابل بازیابی نیست و در زمینه بارخوانی برخی درایوهای دیگر اقدام کرد.سفارش و تامین برخی قطعات لازم جهت تعمیر توسط این شرکت صورت گرفت و روند خواندن اطلاعات این هارد درایو صورت گرفت (اینکار در دستگاه و محیط خاصی صورت میگرد). متاسفانه این روند بسیار طولانی و بیش از حد تصور ما بود و بیش از 14 روز بطول کشید. اما متاسفانه این شرکت نتوانست بصورت کامل اطلاعات را بازگردانی کرد و در نتیجه در گزارش خود اقدامات دیگری را جهت تکمیل روند پیشنهاد داده است که ما با آن موافقت کرده و روند آن آغاز شده است اما قاعدتاً اجرای این راهکار نیز زمان خواهد برد. 
ما امیدوار هستیم که در نهایت مشکل برطرف و اطلاعات بروز بانک اطلاعاتی در اختیار ما قرار گیرد. لازم به ذکر است که ما بیش از 60 درصد بانک اطلاعاتی را بصورت سالم در اختیار داریم و از آنچه باقی مانده بازگردانی 92% نیز تاکنون صورت گرفته است و به نوعی به بازگردانی اطلاعات بروز سایت خوش بین هستیم. اما اگر تمام روند و کارهای صورت گرفته شکست خورد ما نسخه دیگری از نسخه پشتیبان سالیانه سایت را نیز داریم که مربوط سال میلادی قبل است و امکان بازگردانی کامل آن وجود دارد هرچند در این صورت اطلاعات سایت به ماهها قبل بازخواهد گشت و این چیزی نیست که مورد علاقه ما باشد. تمام تمرکز و تلاش ما و با صرف هر هزینه ممکن این است که اطلاعات تا آخرین ثانیه ای که سرورهای سایت خاموش شدند بازگردد و دلیل صبر و عدم فعال سازی کامل سایت نیز تاکنون همین بوده است.

   اگرچه خدمات ما رایگان بوده است اما باید بدانید ما نسبت خدماتی که ارائه میکنیم متعهد هستیم و در طول سالها فعالیت سایت تمام تلاشمان این بوده که میزبانی شایسته برای کاربران خوب سایتمان باشیم. ما نسبت به مشکل پیش آمده خود را مسئول میدانیم و هر آنچه در توان داریم و امکان پذیر باشد برای حل مشکل به کار خواهیم بست.
»

   که اینطور! همونطور که دیدید علت این مشکل همینی هست که آقای شیرازی فرمود. اما در این بین، به راستی کاربران بلاگفا قربانی شدند؛ فرض کنید هزاران نفر یک مطلب عالی به ذهنشان رسیده و میروند تا بلاگشان را آپ کنند، ولی با رفتن به سایت بلاگفا، با این پیغام روبرو میشوند: «کاربران و همراهان محترم سایت به دلیل انتقال سرورهای سایت و مشکلات مرتبط برای چند روز از ارائه خدمات معذوریم»
   اکنون کاربران برای مدت چشمگیری وبلاگشان را بروز نکردند و حالا حالا ها نخواهند کرد. یک سایت میتواند چند ماه مشکل فنی داشته باشد، اما یک سرویس وبلاگدهی با میلیون ها وبلاگ اگر تنها یک هفته مشکل داشته باشد، یعنی یک هفته میلیون ها وبلاگ خاموشند و نمیتوانند نظر بگیرند و حتی نظرات گذشته شان را بخوانند و نمیتوانند تبادل لینک کنند و صفحات جانبیشان خراب شده به جز صفحه ی اصلی هیچ چیز دیگری از وبلاگشان باقی نمانده و منتظرند تا مدیر سایت یه کاری کند. واقعا فاز منفی ایجاد میشود.
   وبلاگ اطلاع رسانی سایت هفتاد و دو دال، MySET هم از این قاعده مستثنا نیست. اگر دیدید این وبلاگ خیلی وقته بروز نشده، دیگه بدونید برای چیه!
   بهرحال، امیدواریم که تلاشای برادر شیرازی نتیجه بده و این افتضاح برای یکی از اولین سایت های ایران از بین بره. درسته که بلاگفا اولین بار نیست که خرابکاری میکنه و گند میزنه به هیکل کاربراش ولی این یکی داره ترسناک میشه. باید منتظر بود و دید، آیا کاربرای بلاگفا دل سرد میشن؟ آیا اونا بلاگفا رو ترک میکنن؟ آیا با این مشکل میسازن و صداشونم در نمیاد؟ باید منتظر بود و دید. خدانگهدار.

منبع: هفتاد و دو دال


لینک های مرتبط :

دانلود میخوای؟ لینکده هست! کلیپ و ویدیو میخوای؟ کانال 72 و پست آپارات هست! موزیک میخوای؟ موزیکّده هست! نقد و بررسی میخوای؟ فکّده هست! اهل تکنولوژی هستی؟ تکّده هست! شایدم هوس تفریح کردی، جوکّده هست! شایدم اینارو دقیقا نمیخوای، پستای +72 (هفتاد و دو پلاس) هستن...
وبسایت هفتاد و دو دال مناسب برای هر سلیقه!
عضو باشگاه نویسندگان
ثبت شده در ساماندهی
ایمیل ها:
*{Matina.j72@gmail.com}*
{matinjavid@outlook.com}
{matinansarijavid@yahoo.com}
-------------------------------------
تاریخ ساخت وب: ١١/١/١٣٩٣
Since: 31.3.2014

- متین انصاری جاوید -

آمار سایت

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

امکانات سایت


خبرنامۀ پیشرفته
هفتاد و دو دال


دانلود تولبار
هفتاد و دو دال

Get our toolbar!

دانلود، ویدیو آنلاین، جوک و تفریح و عکس، موسیقی و ترانه، بحث های داغ و نقد و تکنولوژی و... همه در مجله اینترنتی هفتاد و دو دال!

تغییر تم


انتخاب رنگ تم

سبک کانتینر